Ravimite manustamine


Toimumisaeg:
25.05.17 
Vabad kohad: 3
Eesmärk: Milliseid ravimeid anda enne sööki ja milliseid peale sööki? Kust seda infot teada saab? Mitu milliliitrit ravilahust tuleb manustada patsiendile, kui arst on määranud 1%-list lahust, aga pakendil on 1 mg/ml? Mis vahe on tabletil, kapslil ja maatrikstabletil? Missuguseid ravimeid koos manustada ei tohi? Nendele ja teistele sarnastele küsimustele saab vastuse koolituspäeval, mis toimub interaktiivses seminarivormis.

NB! Osalejatel palume võimalusel kaasa võtta nutitelefon või tahvelarvuti.
Kestus: 8 tundi
Sihtrühm: õendustöötajad
Hind km-ga: 80 €
Koht: Koolitusosakonna õppeklass
MC0155 (Magdaleena üksus, C korpus, I korrus)
Koolitajad: Katrina Luik, Liisa Eesmaa, Ülle Helena Meren,
Tutvustus: • ravimite farmakokineetika ja ravimvormid - mis on farmakokineetika; erinevad manustamisviisid; mis on patsiendi infoleht (PIL) ja ravimi omaduste kokkuvõte (SPC); farmakokineetikaga seotud mõisted; info manustamisviisi kohta ravimi omaduste kokkuvõttes; farmakokineetilised koostoimed;
• ravimite ettevalmistamise arvutusülesanded - praktilised protsentülesanded ravimite ettevalmistamiseks;antibiootikumide lahustamise ülesanded;
• aseptika ja desinfitseerimine ravimite ettevalmistamisel - millised pinnad on steriilsed, millised tuleb desinfitseerida; mida teha ampullist üle jäänud lahusega; ravimite hävitamine.
• farmakodünaamika ja ravimite kõrvaltoimed - mis on farmakodünaamika; millest on põhjustatud kõrvaltoimed; fotosensibilisatsioon ja ravimid.
• tüüpilisemad ravimite koostoimed - NSAIDide ja valuravimite tüüpilisemad koostoimed; uinutite kasutamine, koostoimed teiste ravimitega; lahtistid ja kinnistid, koostoimed teiste ravimitega.

Kuraator: Ülle Helena Meren, apteegi juhataja

Ajakava: Ajakava 09:00 - 11:00     Ravimite farmakokineetika, farmakodünaamika ja ravivormid (manustamisviisid; patsiendi infoleht; kõrvaltoimed; fotosensibilitatsioon) (Koolitaja: Katrina Luik)
11:00 - 11:15     Kohvipaus
11:15 - 13:15     Ravimite ettevalmistamise ülesanded (protsentülesanded; antibiootikumide lahustamine; õenduslehe täitmine; ravimite farmakokineetiline sobimatus) (Koolitaja: Liisa Eesmaa)
13:15 - 14:00     Lõuna
14:00 - 16:00     Farmakokineetilised koostoimed (AB+piim; maost imenduvad ravimid; söögiga manustatavad ravimid; NSAIDide ja valuravimite koostoime; uinutid; lahtistid ja kinnistid) (Koolitaja: Ülle Helena Meren)
-      VÕIMALUSEL PALUN KAASA VÕTTA NUTITELEFON VÕI TAHVELARVUTI!