Lootevee sünnituseelne puhkemine - uus käsitlusmeetod

Toimumisaeg:
14.12.17 
Vabad kohad: 5
Kestus: 7 tundi
Sihtrühm: arstid, õendustöötajad
Hind km-ga: 140 €
Koht: V.Tuppitsa auditoorium
Ravi tn 18, H korpuse I korrus
Tutvustus: Sihtgrupp: perearstid, naistearstid, residendid, ämmaemandad

2016. aasta lõpust on ITK-s kasutusel uus PPROM-i käsitlusmeetod, mis hõlbustab koorionamnioniidi diagnostikat ja võimaldab oluliselt parandada ravitulemusi.
Üks tõsisemaid rasedusaegseid komplikatsioone on sünnitus enne 34. rasedusnädalat.
Raseduse algul on enneaegset sünnitust peaaegu võimatu ette ennustada. Riskiteguriteks on varasem enneaegne sünnitus või loote surm, ema kroonilised haigused, mitmikrasedus, loote väärareng, rasedusaegsed verejooksud, tupe või emakakaela põletikud, enneaegne lootevee puhkemine, halvad sotsiaalsed olud.
22.–28. rasedusnädalal (5.–7. raseduskuul) sündinud lapsed moodustavad kõigist elussündidest 0,4 %, nende laste sünnikaal on 500–1000 g. 29.–32. rasedusnädalal (7.–8. raseduskuul) sünnib 12 % kõigist enneaegsetest lastest, sünnikaalud on vahemikus 1000–2500 g. Umbes 80 % kõigist enneaegsetest vastsündinutest on sündinud 32.–36.rasedusnädalal. Kuni veerand enneaegsetest lastest sünnitatakse enne 37. nädalat meditsiinilistel põhjustel ehk kui ema või loote tervis on ohus.
Üle poole Eesti väga enneaegsetest lastest sünnib Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) sünnitusosakonnas, kuhu traditsiooniliselt suunatakse erakorralised ja probleemsed sünnitajad Põhja- ja Lääne-Eestist.

Kuraator: Ferenc Szirko, perinataalkeskuse juhataja